Grzybice układu oddechowego

Grzybice mogą zaatakować cały nasz organizm, a niemal każdy narząd i układ wewnętrzny może zostać dotknięty taką chorobą. Wśród licznych grzybic problemem stanowiącym spore wyzwanie dla współczesnej medycyny są grzybice układu oddechowego. Często mylone z alergiami są nie tylko trudne do zdiagnozowania, ale i wyleczenia.

Jakie choroby pojawiają się tu najczęściej?

Jedną z odmian grzybicy mogącej zaatakować układ oddechowy jest grzybica krtani, tchawicy i oskrzeli. Chrypa oraz kaszel to jej najbardziej charakterystyczne objawy, często pojawiają się również pleśniawki atakujące jamę ustną. Układ oddechowy może też cierpieć z powodu grzybicy płuc. Gorączka oraz suchy kaszel to dolegliwości, które zazwyczaj towarzyszą tej dolegliwości. Duszność oraz wydzielina pojawiająca się wraz z kaszlem to kolejne symptomy, których nie można lekceważyć. Brak odpowiedniego leczenia grzybicy płuc może mieć poważne konsekwencje. Znane są i takie przypadki, w których grzybica płuc doprowadziła do śmierci.

Grzybice układu oddechowego są poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia pacjentów. Ich leczenie zazwyczaj prowadzone jest w warunkach szpitalnych, a podawanie antybiotyków staje się podstawą terapii. Taka kuracja musi być połączona z dietą, która utrudni rozwój grzybów Candida i zapewni skuteczniejszą ochronę przed powrotem choroby. Ważne jest też podjęcie tych działań, które pozwalają wzmocnić odporność organizmu. Im sprawniej działa układ immunologiczny, tym skuteczniej ludzki organizm jest w stanie poradzić sobie z grzybicami.

Dodaj komentarz