Jak stosować olej kokosowy?

Unikatowe właściwości oleju kokosowego sprawiają, że cieszy się on coraz większą popularnością, z jego zwolennikami możemy się przy tym spotkać również na terenie naszego kraju. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że samo jego zastosowanie budzi pewne wątpliwości.

Tu warto podkreślić, że nie każdy olej kokosowy dostępny w sprzedaży w Polsce będzie jednakowo wartościowy, jeśli więc liczymy na osiągnięcie naprawdę spektakularnych rezultatów, najlepiej będzie sięgnąć po ten, który jest tłoczony na zimno. Olej ten w temperaturze do 26 stopni Celsjusza jest biały niczym smalec i zachowuje swoją stałą postać, w wyższej temperaturze jest jednak płynny. Samo jego znalezienie nie jest skomplikowane. Olej taki charakteryzuje się dość wysoką ceną i… relatywnie krótkim czasem przydatności do spożycia.

W kuchni można go wykorzystywać na wiele sposobów, na pierwszy plan wysuwa się zaś stosowanie go w sposób charakterystyczny dla masła i smarowanie nim chleba. Jest on też znakomitą bazą do ciast, tortów i deserów czekoladowych, może być też ważnym składnikiem sosu sałatkowego.

Dodaj komentarz